Pharmekal Chitosan 500 mg (Kitozán, rákpáncél kivonat) (120 tabletta)
Zsírmegkötő hatásával hozzájárulhat az ideális testsúly megtartásához, fogyókúrás/diétás erőfeszítések esetén pedig a testsúly csökkentéséhez.
A kitozán olyan tengeri állatok páncéljából származik, mint pl. a homár és a garnélarák, készítésekor egy rost-szerű összetevőt alkotva.
Mikor a kitozán a gyomorba kerül, ott folyadékot vesz fel és egy zselatin-szerű anyaggá alakul, mely megköti a táplálékokkal bevitt zsírok egy részét. A kitozán által megkötött zsír így nem tud felszívódni és hasznosulni a szervezetben, hanem a széklettel távozik.
A változatos, kiegyensúlyozott étrend és az egészséges életmód részekét a kitozán fogyasztása tehát hozzájárulhat az ideális testsúly megtartásához, fogyókúrás/diétás erőfeszítések esetén pedig a testsúly csökkentéséhez.
Mivel a kitozán a gyomorban felvett folyadék hatására megduzzad, térfogata megnő, így az emésztőrendszeren végighaladva a belek hidratációja által elősegítheti a megfelelő székletürítést is.
A zsír megkötése által a kitozán csökkentheti a zsírban oldódó vitaminok felszívódását, ezért a szakértők azt javasolják, hogy az ilyen vitaminokat a kitozán bevétele előtt legalább 3 órával célszerű elfogyasztani.
Étrend-kiegészítő Chitosan 500 mg
120 db nettó tömeg: (138 g±10%)
Hatóanyagok 2 tablettában: Név Mennyiség RDA%
Chitosan (rákpáncélból) 1000 mg **%
Összetevők: chitosan, dikalcium-foszfát, csomósodásgátló: cellulóz, sztearinsav, szilícium-dioxid, stabilizátor: kroszkarmellóz, megnézium-sztearát
Napi ajánlott mennyiség: 2 db főétkezések előtt 30-60 perccel, bő folyadékkal bevéve
Tengeri kagylókra és rákfélére allergiások ne szedjék!
OÉTI notifikációs szám 12496/2013
Felteszem a kérdésem, elmondom a véleményem Pharmekal Chitosan 500 mg (Kitozán, rákpáncél kivonat) (120 tabletta) termékről.


Az ünnepi dőzsölésbe sokan belecsúszunk… és mivel nem lehetett visszautasítani a nagyi bejglijét és a töltött káposztát is zserbóval kísértük le… gyors mentőövre lehet szükségünk.

Le van maradva a karod? Vagy csak a fétised, hogy szeretnél még markánsabb bicepszet? Alig várod a kar-napod? Most ezzel az írással szeretnénk segíteni, hogy a jó úton haladj - és megosztani olyan NEM tipikus tanácsokat, amik valóban hasznosak, és talán Te sem gondoltál ilyen szemszögből rájuk!

Amikor CrossFit edzésre adod a fejed egy olyan területre tévedsz, ahol szinte kényszer a folyamatos fejlődés. Előbb utóbb eljutsz arra a szintre, hogy nem bírod nem komolyan venni, még nehezebbet akarsz emelni, még több burpeet csinálni és egyre jobban bírni az edzés végén a gyilkos WOD-okat. És persze jönnek szépen a kiegészítők, egy jó crossfit ruha, hosszú zokni és persze a cipő. A cipő, amivel gyorsabb lehetsz, biztosabban állsz a lábadon, javíthatod a technikád és hát persze legyünk őszinték, egy jó cipő ultra menő tud lenni.

Ugye nem is kell mondani, hogy a húzódzkodás a hátedzés guggolása. Nélküle nincs is igazi latissimus... nem beszélve arról, hogy nemtől függetlenül menő, ha két karunkkal a magasba repítjük a testünket... és amilyen szép, annyira nehéz gyakorlat is, így sokan nem tudják érdemben beleilleszteni az edzéstervükbe. Emiatt persze nem az a terv, hogy ki is hagyjuk - hanem könnyített verziókkal, de beleillesztjük.