Fehérje diéta
A fehérje esszenciális tápanyagunk, ráadásul diéta során a magasabb fehérjebevitel kedvezően hat az izomszövet megőrzésre (ezáltal az alapanyagcserére, illetve a fizikai megjelenésünkre), a termogenezisre, illetve a teltségérzetre.
Könnyebben megőrizheted az izomtömeged és a formád! A fehérjék bevitele kifejezetten esszenciális, hiszen a testünk raktározni nem tudja az aminosavakat – épp ezért, amikor a fehérjék szintéziséhez szükséges aminosavakhoz próbálna jutni a szervezet, akkor a vázizomhoz fog nyúlni, hogy onnan aminosavakat szintetizáljon! Így, ha nem viszed be a kellő mennyiségű fehérjét, akkor bizony elsősoron nem a zsírból fogsz fogyni, hanem az izomszövetből.
Kevésbé leszel éhes! A fehérjék jobban eltelítenek, mint a szénhidrátok, mivel a fehérje emésztés tovább tart - emiatt a teltségérzés is megmarad. A fehérjék elősegítik a glükagon nevű hormon termelődését a szervezetben, mely csökkenti az étvágyat, így elősegítve a diétát!
Jobb anyagcsere: a fehérje bár a szénhidrátokkal megegyező energiamennyiséget szolgáltat, azonban az emésztéséhez több energia szükségeltetik. Vagyis egy fehérjedús diéta növeli az alapanyagcserét a kutatások szerint akár 10-20%-kal is!
A fehérje diéta során tehát fogyassz 2 g/testsúlykilogramm fehérjét naponta, minden étkezésre szétosztva! Elsősoron zsírszegény fehérjékre alapozz!

Kikezdhetetlen érvek a fehérje mellett
Nézzük meg, hogy milyen hatása van a fehérjének és miért kellene valóban elkezdeni iszogatni azt a fehérje turmixot!

Miért kell a magas fehérjebevitel a diétádhoz?
Diéta trendek jönnek-mennek... de a folyamatosan magas protein bevitel általában minden épeszű testsúlycsökkentő diéta alapja. Nézzük meg, hogy miért kell a protein a fogyáshoz!

FitBuilder étrend-tervező kisokos: a legállatibb fehérjeforrások!
Folytatjuk az étrend-tervező segédletet...ezúton még több, jó és rossz (no meg a csúf) állati eredetű lehetőségeket nézzük meg...igen a csirkén kívül is van élet!









Akkor nézzük, hogy a számunkra fontos fehérje miben található meg.
Itt főképp olyan ételeket említenék, melyek kitűnő fehérjeforrásoknak számítanak, és amikből bátran lehet csemegézni a napi fehérjebevitelünk érdekében.

Fehérje – nem a gyúrósok kulacsába való?!
Ez írás nem(csak) aktívan sportolóknak szól, hanem átlagemberek olyan célcsoportjainak is, akik szintén nem tudják, mire jó a fehérje bevitel!

Magas fehérje tartalmú diéta a zsírlefaragáshoz!
Ha most vágnál bele a diétába, itt egy könnyen követhető mintaétrend! Nem drasztikus, de hatásos!